Newsy

Spotkanie z legendą łomżyńskiej piłki

24 czerwca na Stadionie Miejskim w Łomży doszło do wyjątkowego spotkania. Na zaproszenie wieloletniego zawodnika oraz działacza naszego Klubu, Pana Jerzego Kierażyńskiego przybył do Łomży najdłużej pracujący trener w historii ŁKS-u, Pan Adolf Gruszka oraz podopieczni, z którymi miał okazję współpracować.

W trakcie dwugodzinnego spotkania było wiele wspomnień z lat wspólnej pracy w ŁKS-ie, zabawnych anegdot i refleksji. Zarówno trener jak też zawodnicy zwracali uwagę na świetnie warunki treningowe jakimi dysponuje obecnie Łomża.

Adolf Gruszka – urodził się 22.3.1933 roku w Rohoczy, był trenerem ŁKS-u w latach 1963 – 1978. Do Łomży przybył z zespołu Łagiewniki Bytom. Po pracy w ŁKS-e przez krótki okres prowadził jeszcze drużynę Sparty Złotów po czym poświęcił się pracy pedagogicznej jako Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Złotowie, w którym mieszka do dzisiaj. Jest trenerem, który może poszczycić się najdłuższym stażem pracy w ponad 90-letniej historii Klubu.

W spotkaniu wzięli udział także byli podopieczni trenera:
Andrzej Dąbkowski – ur. 4.2.1954r. – 51 spotkań w barwach ŁKS-u, bramkarz.
Anatol Haponiuk – ur. 5.3.1948r. – 13 spotkań w barwach ŁKS-u, pomocnik.
Jerzy Haponiuk – ur. 30.09.1949r. – 208 spotkań w barwach ŁKS-u, stoper.
Henryk Dąbrowski – 27 spotkań w barwach ŁKS-u, pomocnik.
Stanisław Sawko – ur. 21.9.1954r. – 103 mecze w barwach ŁKS-u, pomocnik.
Zbigniew Kowalewski – ur. 27.9.1942r. – 76 spotkań w w barwach ŁKS-u, stoper.
Andrzej Szyc – ur. 13.6.1942r. – 148 spotkań w barwach ŁKS-u, pomocnik.
Zenon Wawrzyniak – ur. 7.11.1949r. – 95 spotkań w barwach ŁKS-u.
Jerzy Kierażyński – ur. 4.4. 1940r. – 249 spotkań w barwach ŁKS-u.

Słowa uznania należą się panu Jerzemu Kierażyńskiemu, który był inicjatorem tego spotkania. Zarząd Klubu dziękuję za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak pięknym wydarzeniu jakie otrzymał Prezes ŁKS-u. To spotkanie z prawdziwą historią Łomżyńskiego Klubu Sportowego jest świetną inspiracją do dalszej pracy na rzecz piłki nożnej w naszym mieście.

Podziękowania należą się także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Łomży, który udostępnił pomieszczenie, dzięki czemu mogło dojść do spotkania w tak zacnym gronie.