Newsy

Strzelanina ŁKS-u

W spotkaniu 3.kolejki KEEZA IV ligi ŁKS Łomża rozgromił na własnym stadionie Cresovię Siemiatycze 9:0.

Losy niedzielnej potyczki rozstrzygnęły się w ciągu pierwszych 26 minut spotkania, w których ŁKS aż 5 razy umieścił piłkę w siatce rywali.
Cresovię napoczął już w 2. minucie Patryk Szymański, któremu asystował Konrad Kamienowski. W 15 minucie w polu karnym faulowany był Rafał Maćkowski, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Daniel Kacprzyk. Trzy minuty później wynik podwyższył Rafał Maćkowski po zagraniu Patryka Szymańskiego. Czwarty gol po ładnej oskrzydlającej akcji i kolejnej asyście Szymańskiego był autorstwa Wiktora Walczaka. Minutę później wynik w pierwszej połowie ustalił ponownie Szymański, a drugą asystą w spotkaniu popisał się Kamienowski.
Po tych szybkich pięciu ciosach nokautujących nasi zawodnicy nieco spuścili z tonu. Warto jednak odnotować ładne uderzenie Pawczyńśkiego, które zatrzymało się na słupku gości.
W drugiej części meczu kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli jeszcze cztery trafienia łomżyńskiego zespołu. W 48. minucie po dośrodkowaniu Patryka Szymańskiego piłkę głową w siatce gości umieścił Melao. W 67.minucie po indywidualnej akcji na 7:0 podwyższył 17-letni Kacper Poreda. Dla naszego młodego lewego obrońcy było to premierowe trafienie na poziomie seniorów. W 69. minucie padła ósma bramka, której autorem był Rafał Maćkowski. Warto odnotować, że piękną asystą przy tym golu popisał się 16-letni Przemysław Żebrowski, który pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania. Wynik ustalił w 79. minucie Patryk Szymański, kompletując tym samym hat-tricka. Tym razem przy bramce dogrywał Rafał Maćkowski.
Wynik tego pojedynku mógł być jeszcze wyższy. W 62. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Szymański, poza tym w drugiej części meczu po uderzeniach naszych zawodników piłka lądował po razie na słupku i poprzeczce bramki zespołu gości. Nie zmienia to faktu, że zwycięstwo w takich rozmiarach, pomimo słabości rywala cieszy i napawa optymizmem przed kolejnymi ligowymi potyczkami.

ŁKS Łomża – Cresovia Siemiatycze 9:0 (5:0).

Bramki: Szymański 2′, 26′, 79′, Kacprzyk 15′(k.), Maćkowski 18′,69′, Walczak 25′, Melao 48′, Poreda 70′.

ŁKS: Hremza – Poreda, Dobrowolski, Melao, Kamienowski (48’Sokołowski) – Walczak (55’Korzeniecki), Kadłubowski (64’Żebrowski), Kacprzyk (77’Łukasik), Szymański, Maćkowski, Pawczyński (70’Brzozowski).