Newsy

Świąteczna kolejka w III lidze

Na Wielki Piątek i Wielką Sobotę zaplanowano spotkania 22 kolejki III ligi podlasko – warmińsko mazurskiej. Jak wiadomo piłkarze ŁKS-u będą pauzować w związku z wycofaniem się z rozgrywek ligowych Olimpii Olsztynek.

W efekcie nasz zespół otrzyma bez gry kolejne punkty i po zbliżającej się kolejce będzie miał na swoim koncie już 44 „oczka”. Zdobycz punktowa może zaowocować awansem w tabeli bez konieczności wychodzenia na boisko. W nadchodzącej serii gier dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, poniżej terminarz spotkań:

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Huragan Morąg, 25 marca, 15:30
GKS Wikielec – Wissa Szczuczyn 25 marca, 17:00
Granica Kętrzyn – Olimpia Elbląg 25 marca, 15:30
Warmia Grajewo – Znicz Biała Piska 26 marca, 15:30
Jagiellonia II Białystok – Rominta Gołdap 25 marca, 15:30
Concordia Elbląg – KS Wasilków 25 marca, 15:30
Start Działdowo – MKS Korsze 26 marca, 15:30
MKS Ełk – Sokół Ostróda 26 marca, 15:30
Olimpia Olsztynek – ŁKS 1926 Łomża 0:3 wo.

Aby poprawić swoją pozycję w tabeli i awansować na 4. pozycję w rozgrywanym dziś spotkaniu Drwęcy z Huraganem Morąg gospodarze nie mogą odnieść zwycięstwa. Każdy inny rezultat sprawi, że zespół z Nowego Miasta Lubawskiego zostanie wyprzedzony przez ŁKS 1926 Łomża. Ponadto możemy też odrobić stratę do MKS- Ełk lub zyskać przewagę nad Sokołem Ostróda ze względu na to, że te dwie drużyny rozegrają ze sobą w Wielką Sobotę bezpośredni pojedynek. Innym rywalem, nad którym możemy zyskać kolejne punkty jest Znicz Biała Piska – będzie się mierzyć w Grajewie z zespołem Warmii. Ciężkie zadanie czeka też Wissę Szczuczyn, która na trudnym terenie w Wikielcu będzie rywalizować z miejscowym GKS-em.

Z pewnością układ nadchodzących spotkań w kontekście umocnienia się na bezpiecznym miejscu w tabeli jest dla nas bardzo korzystny, jednak sytuację tą nasi piłkarze zawdzięczają sobie sami dzięki zwycięstwom nad trudnymi rywalami w dwóch pierwszych meczach. Miejmy nadzieję, że dobra passa ŁKS-u będzie kontynuowana też 3 kwietnia w pojedynku z MKS-em Ełk. Przy korzystnych wynikach 22 kolejki może być to mecz o miejsce na podium.