Newsy

Świt kolejnym rywalem ŁKS-u

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek po pojedynku z Sokołem Aleksandrów Łódzki. W najbliższą sobotę czeka ich następny mecz o ligowe punkty, tym razem rywalem naszego zespołu będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Nasi najbliżsi rywale zakończyli ubiegły sezon na 8. miejscu – ostatnim dającym awans do rozgrywek nowej III ligi. W zespole z Nowego Dworu Mazowieckiego powinniśmy zobaczyć dwóch zawodników, którzy do niedawna występowali w barwach ŁKS-u. Mowa oczywiście o bocznym obrońcy Przemysławie Przysowie oraz środkowym pomocniku Krystianie Pomorskim. Obaj dołączyli do Świtu przed rozpoczęciem obecnego sezonu i mają pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. Będzie to także wyjątkowy mecz dla trenera Mateusza Miłoszewskiego, który w przeszłości był trenerem zespołu z Mazowsza.

Piłkarze z Nowego Dworu Mazowieckiego rozpoczęli sezon w dobrym stylu zdobywając jak na razie 7. puntów. W pierwszym spotkaniu co prawda ulegli w Łodzi Widzewowi 0:2 lecz później przyszły remis z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1 oraz zwycięstwa z Concordią Elbląg 2:0 i Legią II Warszawa 2:1.

ŁKS 1926 Łomża zgromadził jak na razie 6 punktów. Na nasz dorobek składają się porażki z MKS-em Ełk 0:1 i Drwęcą 1:2 oraz zwycięstwa na Sokołem Ostróda i Sokołem Aleksandrów Łódzki po 2:0.

Stawką najbliższego meczu jest awans w ligowej tabeli i przedłużenie spotkań bez porażki. Miejmy nadzieję, że Paweł Lipiec w trzecim kolejnym meczu zakończy zawody z czystym kontem.

Mecz rozpocznie się, w sobotę o godzinie 16. na Stadionie Miejskim w Łomży.