Newsy

Szymon Kuźma dołącza do ŁKS-u Łomża

Szymon Kuźma to kolejne wzmocnienie w szeregach Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 25-letni pomocnik w poprzednim sezonie występował w trzecioligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

Wychowanek Dunajca Nowy Sącz w swojej sportowej karierze występował również w Sandecji Nowy Sącz, Miedzi Legnica oraz Podhalu Nowy Targ. W poprzednim sezonie stanowił istotne ogniwo w Świcie występując w 28 ligowych spotkaniach. Kuźma, pomimo młodego wieku, zyskał już wartościowe ligowe obycie, które z pewnością przyda się ŁKS-owi. Pomocnik pojawiał się na pierwszoligowych boiskach, a także zdobywał bezcenne doświadczenie występując w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-16, U-17 oraz U-18.

Do dołączenia do ŁKS-u Łomża przekonała go osoba trenera Huberta Błaszczaka, a także ambitne plany Klubu. Szymon przyznaje, że jako zawodnik biało-czerwonych stawia sobie ambitne indywidualne cele, ale równocześnie podkreśla, że najważniejszy jest zespół. – Na pewno będziemy skupiać się na każdym kolejnym meczu. W każdym starciu będziemy walczyć o zwycięstwo – deklaruje pomocnik.

Nowy zawodnik Łomżyńskiego Klubu Sportowego przyznaje, że w drużynie panuje życzliwa i rodzinna atmosfera. – Mam nadzieję, że przełoży się to na dobre wyniki – mówi zawodnik. Jako dużą zaletę ŁKS-u wskazuje warunki do treningu w postaci boiska bocznego, a także bardzo dobrego boiska głównego przy ul. Zjazd 18.

Najbliższy mecz łomżyńskiego zespołu już w sobotę. Na Z18 podopieczni trenera Huberta Błaszczaka podejmą Unię Skierniewice. Szymon, korzystając z okazji, zaprasza na te ligowe starcie. – Zapraszam na nasz pierwszy mecz. Zachęcam Was do wspierania nas w tym sezonie. Mogę też zapewnić, że będziemy dawali z siebie wszystko w każdym meczu – dodaje Szymon Kuźma.

Witamy Szymona w biało-czerwonej rodzinie i liczymy, że w zmaganiach w koszulce łomżyńskiego zespołu pokaże pełnię swoich piłkarskich umiejętności.