Newsy

Trzy punkty wracają do Łomży

W wyjazdowy spotkaniu 15. kolejki IV ligi ŁKS Łomża pokonał KS Wasilków 2:0.

Od pierwszych minut rywalizacji to zawodnicy z Łomży byli stroną dominującą i prowadzącą grę. Pomimo kilku dobrych okazji zawodników ŁKS-u w pierwszej części spotkania nie oglądaliśmy bramek. Dobre okazje stworzyli sobie w pierwszej połowie meczu m.in. Rafał Maćkowski oraz Wiktor Walczak, którego strzał z dystansu z największym trudem przeniósł nad poprzeczką bramkarz gospodarzy. Drużyna Wasilkowa w pierwszych 45 minutach nie stworzyła poważniejszego zagrożenia pod bramką ŁKS-u.
Początek drugiej połowy był bardzo zbliżony do tego co działo się na boisku w pierwszych 45 minutach. Jednak po około godzinie gry dało się zauważyć, że zespół z Wasilkowa traci siły i na boisku zaczyna się robić coraz więcej miejsca. W 67. minucie ŁKS objął prowadzenie po bardzo ładnej, indywidualnej akcji Patryka Szymańskiego, który popędził z piłką prawą stroną boiska, minął rywala w polu karnym i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Po zdobytym prowadzeniu ŁKS w dalszym ciągu prowadził grę. Zespół gospodarzy nie był w stanie zagrozić poważnie łomżyńskiej bramce. Dziesięć minut po pierwszym golu w bliźniaczej akcji ponownie Patryk Szymański podwyższył prowadzenie zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i ustalając wynik meczu na 2:0.
Dzięki zwycięstwu w Wasilkowie ŁKS awansował na 2. pozycję w tabeli i do prowadzącej Olimpii Zambrów traci już tylko jeden punkt. W 15 rozegranych spotkaniach zawodnicy Tomasza Staniórskiego zgromadzili 37 punktów (12 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki). Zdobyli 61 goli tracąc ich 19.
Runda rewanżowa rozpocznie się w marcu przyszłego roku. W pierwszym starciu na wiosnę ŁKS zmierzy się w Zambrowie z Olimpią.

KS Wasilków – ŁKS Łomża 0:2 (0:0).
bramki: Szymański 67’,77’.
żółte kartki: Sokołowski, Walczak.
ŁKS: Hremza – Poreda, Dobrowolski, Melao, Kamienowski – Walczak, Kacprzyk(81’Kordal), Pawczyński (71’Kadłubowski) – Szymański, Maćkowski (90’Cudakiewicz), Sokołowski (46’Xahne Reid)