Newsy

Trzy punkty z Lechią

Z trzema punktami z Tomaszowa Mazowieckiego wracają zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 gdzie 1:0 pokonali miejscową Lechię. Bramkę na wagę zwycięstwa w 14 minucie meczu zdobył Reinaldo Melao.

Spotkanie, którego faworytem byli gospodarze, rozpoczęło się pod dyktando podopiecznych Mateusza Miłoszewskiego. Piłkarze ŁKSu 1926 dłużej utrzymywali się przy piłce stwarzając sobie jednocześnie szanse na zdobycie bramki. Ta pojawiła się w 14 minucie spotkania – wówczas z rzutu rożnego piłkę dośrodkowywał Mariusz Baranowski, a pojedynek główkowy w polu karnym gości wygrał Reinaldo Melao nie dając szans bramkarzowi Lechii.

Pomimo faktu, że Lechia chciała szybko odrobić stratę to w pierwszej połowie szans na wyrównanie było jak na lekarstwo – podobnie jak w drużynie gości i na przerwę ŁKS 1926 schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze co jednak nie przełożyło się na szanse bramkowe. W 58 minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, ukarany został zawodnik Lechii Marcin Mirecki. Pomimo szans na zmianę wyniku spotkania, ten nie uległ już zmianie, a ŁKS 1926 Łomża wraca z niezwykle ważnymi trzema punktami.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę kiedy to zmierzymy się z drugą drużyną Legii Warszawa, która w obecnej kolejce poległa z Pelikanem Łowicz 0:4, zaś w poprzedniej 0:3 z dzisiejszym rywalem łomżyńskiego zespołu.