Newsy

Tur kolejnym rywalem ŁKS-u

Do końca ligowych zmagań w IV lidze pozostały już tylko dwie kolejki spotkań. W najbliższą niedzielę, 14 listopada o godzinie 13.00 Łomżyński Klub Sportowy podejmie na własnym obiekcie Tura Bielsk Podlaski.

ŁKS przystąpi do najbliższej potyczki osłabiony. Z powodu czerwonych kartek pauzować będą Daniel Kacprzyk i Yauhen Hremza, a za cztery żółte kartki absencja obejmie ponadto Wiktora Walczaka. Dobrą informacją jest natomiast powrót do treningów Xahne Reida, który powinien być do dyspozycji sztabu szkoleniowego.
Łomżyński zespół po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Warmią Grajewo umocnił się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 31 punktów i bilansem bramkowym 57-19. W pozostałych w tym roku do rozegrania meczach powalczymy o awans w ligowej tabeli przynajmniej o jedno „oczko” wyżej.

Tur Bielsk Podlaski, który w ubiegłym sezonie na własne życzenie wypuścił z rąk szansę awansu do III ligi, w tym sezonie znacząco spuścił z tonu. Po trzynastu rozegranych meczach z dorobkiem 19 punktów zajmuje 7. lokatę w IV-ligowej stawce. Przed tygodniem nasi najbliżsi rywale ulegli Ruchowi Wysokie Mazowiecki na własnym obiekcie 0:2. Pomimo, że w rywalizacji z wiceliderem nie ugrali nawet punktu zagrali dobre zawody i już to powinno świadczyć o tym, że przed zespołem trenera Tomasza Staniórskiego trudne 90 minut do rozegrania.

Jeżeli jednak ŁKS chce się cały czas wywierać presję na liderującą Olimpię Zambrów, musi punktować i wygrywać w najbliższych meczach. Czy ŁKS podtrzyma zwycięską passę? Przekonamy się w najbliższą niedzielę.