Newsy

Tylko punkt w Lubawie

W spotkaniu 6. kolejki III ligi ŁKS zremisował w meczu wyjazdowym z Motorem Lubawa.

Nasz zespół nie wykorzystał szansy bowiem z przebiegu spotkania był zdecydowanie lepszym zespołem i wynik remisowy należy uznać jako stratę dwóch punktów niż zdobycz jednego.

ŁKS rozpoczął mecz najgorzej jak mógł. Już w 3 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu przed polem karnym piłka uderzona z około 16 metrów znalazła drogę do naszej bramki. Zasłonięty Paweł Lipiec był w tej sytuacji bez szans. Na odpowiedź piłkarzy z Łomży nie trzeba było długo czekać. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Wasilewskiego strzałem głową do remisu doprowadził Melao, była to 7. minuta meczu. ŁKS miał zdecydowaną przewagę kolejnych dobrych okazji nie potrafili na bramkę zamienić kolejno Olesiński i Maćkowski. Niezłą okazję w ostatniej minucie pierwszej połowy miał też Michał Sadowski jednak jego uderzenie zablokowali obrońcy Motoru.

Druga część meczu to przytłaczająca przewaga zespołu Mateusza Miłoszewskiego. Nasi zawodnicy razili jednak nieskutecznością lub w decydujących momentach wybierali złe rozwiązania decydując się na indywidualne akcje. Najgroźniejszą sytuację stworzył jednak wprowadzony w drugiej części meczu Daniel Lemański. Niestety jego uderzenie w 94. minucie meczu trafiło w słupek i chwilę później sędzia zakończył spotkanie. ŁKS stracił tym samym niezwykle cenne punkty ze zdecydowanie najsłabszą drużyną w gronie III-ligowców.

Szansa na rehabilitację już w najbliższą sobotę. W meczu sezonu ŁKS 1926 Łomża podejmie Widzew Łódź. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17.00.

Motor Lubawa – ŁKS 1926 Łomża 1:1 (1:1).

Bramki: Wasiutyn 3′ – Melao 7′.

ŁKS 1926: Lipiec – Korotkiewcz, Melao, Wasiulewski, Wasilewski – Olesiński, Świderski, Kacprzyk, Maćkowski – Sadowski (65′ Kimura), Drażba ( 80′ Lemański).