Newsy

Udany początek rundy wiosennej

Świetnie rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W spotkaniu z sąsiadującym w tabeli Sokołem Ostróda podopieczni Mateusza Miłoszewskiego okazali się lepsi wygrywając 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył z rzutu karnego w 49 minucie spotkania Marcin Truszkowski.

Spotkanie mogło rozpocząć się wyśmienicie dla ŁKS-u. Już na początku meczu po nieporozumieniu bramkarza i obrony gości w świetnej sytuacji znalazł się Przemysław Olesiński jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i interweniujący obrońca zablokował jego uderzenie. W kolejnych fragmentach meczu do inicjatywy doszli goście kilkukrotnie zagrażając bramce strzeżonej przez Piotra Lipkę jednak nie udało im się zmusić go do interwencji. W grze naszego zespołu widoczna była nerwowość co skutkowało dużą liczbą strat i niecelnych podań.
Obraz gry ŁKS-u w II połowie uległ poprawie co zaowocowało już w 49 minucie. Po dograniu piłki w pole karne jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką a sędzia wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się debiutujący w naszym zespole Marcin Truszkowski. Po zdobyciu gola to ŁKS prowadził grę a z zespołu Sokoła „zeszło” powietrze. Na 10 minut przed końcem gospodarze cofnęli się jednak do defensywy co doprowadziło do kilku groźnych sytuacji pod naszą bramką. Najbliżej wyrównania było w 85 minucie meczu gdy piłka po uderzeniu Łukasza Gwiazdy zatrzymało się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Lipkę. Chwilę później ten sam zawodnik ujrzał czerwoną kartkę po tym jak w niecenzuralnych słowach zwrócił się do arbitra spotkania. Pomimo aż 5 doliczonych minut gry wynik nie uległ już zmianie dzięki czemu ŁKS odniósł cenne zwycięstwo, które pozwoliło zrównać się punktami z Sokołem. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań zamieniliśmy się z nim jednak miejscami i aktualnie zajmujemy 5 miejsce w tabeli.

Po raz pierwszy do Łomży zawitała też grupa kibiców Sokoła, która żywiołowo i kulturalnie wspierała swój zespół dopingiem przez cały mecz.
Kolejnym rywalem ŁKS-u będzie Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 20 marca o godzinie 14 na Stadionie Miejskim w Łomży. Liczymy, że ŁKS 1926 Łomża będzie w starciu z kolejnym wymagającym rywalem zainkasuje bezcenne 3 punkty.

ŁKS 1926 Łomża – Sokół Ostróda 1:0 (0:0).

ŁKS 1926: Lipka – Malinowski, Melao, Kamienowski, Przysowa – Gałązka (90’ Styś), Rydzewski, Truszkowski, Kubala (54’Sadowski) – Olesiński (62’ Świderski), Zaniewski.
Sokół: Matłoka – Korzeniowski, Kowalski, Gwiazda, Wojciechowski (65’Roszkiewicz) – Błażewicz (54’Filipek), Kuśnierz, Słowicki, Smyt (79’Naczas) – Jankowski, Piceluk (74’Goźdzejewski).
żółte kartki: Malinowski, Kamienowski, Sadowski (ŁKS 1926) – Filipek, Słowicki, Smyt (Sokół).
czerwona kartka: Gwiazda (Sokół) – niesportowe zachowanie.
Widzów: ok. 500 (w tym 27 gości).