Newsy

Udany półmetek ŁKS-u

Udanie rundę jesienną rozgrywek III ligi zakończyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Pokonali przed własną publicznością Romintę Gołdap 3:1.

Przez całe spotkanie zwycięstwo nie było zagrożone. Pierwsza połowa to całkowita dominacja piłkarzy z Łomży. Skończyło się to jednak zaledwie jedną bramką, którą po rzucie rożnym zdobył Maciej Malinowski. Wynik powinien być wyższy bowiem po uderzeniu Michała Sadowskiego piłka uderzyła poprzeczkę i jak pokazuje materiał wideo minęła obwodem linię bramkową. Niestety źle ustawiony w tej sytuacji sędzią boczny nie zauważył tego zdarzenia. Druga część meczu nie odbiegała zbytnio od pierwszej połowy. W 56 minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Łukasz Zaniewski i sędzie bez zawahania wskazał na rzut karny, który pewnie wykonał sam poszkodowany. Gdy wydawało się, że nic nie zagraża zwycięstwu ŁKS-u pomocną dłoń postanowił wyciągnąć do Rominty Piotr Pisiak. Po jego niefortunnym zagraniu do własnego bramkarza zbyt krótkie dogranie przejął Michał Mościński i w sytuacji sam na sam pokonał Oliwera Wienczatka. Na szczęście Rominta sama nie była sobie w stanie stworzyć groźnej okazji, w dodatku nadziała się na zabójczy kontratak i po raz drugi nasz zawodnik był nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym. Faul na Michale Sadowskim na gola zamienił Rafał Maćkowski ustalając wynik meczu na 3:1 dla ŁKS-u.
Zwycięstwo pozwoliło zakończyć naszej drużynie rundę jesienną na 6. miejscu w lidze z dorobkiem 32 punktów. To o 10 mniej niż liderująca Olimpia Elbląg. Do 3. Sokoła Ostróda tracimy jednak tylko 4 punkty. Przed zawodnikami Mateusza Miłoszewskiego jest jeszcze szansa aby w tym roku zmniejszyć dystans do  wyprzedzających nas zespołów. Dwa spotkania z rundy wiosennej zostaną bowiem rozegrane awansem. W najbliższą sobotę ponownie w Łomży zagramy z KS Wasilków (godz. 13.), a 21 listopada w meczu wyjazdowym o punkty powalczymy z MKS Korsze.

ŁKS 1926 Łomża – Rominta Gołdap 3:1 (1:0).
Bramki: Malinowski 9′ Zaniewski 56′ (k.), Maćkowski 84′ (k.) – Mościński – 71′.

ŁKS 1926: Wienczatek – Malinowski, Melao, Makowski (62′ Pisiak), Przysowa – Olesiński (46′ Zaniewski, Kamienowski 87′), Świderski, Kacprzyk (69′ Brzozowski), Gałązka – Maćkowski, Sadowski.
Rominta: Wołos – Korotkiewicz, Molski, Kostrzanowski, Safarjan (62′ Duran) – Kruczyk, Przyborowski, Roksela (76′ Kamiński), Paszkowski – Kimura, Mościński.

Poniżej porównanie dorobku ŁKS 1926 w rundzie jesiennej do wyników od początku występów w III lidze podlasko – warmińsko – mazurskiej ( z uwzględnieniem meczów rozgrywanych awansem).

sezon 2011/12 – 17 spotkań, 25 punktów, bramki 23:19.
sezon 2012/13 – 17 spotkań, 31 punktów, bramki 27:14.
sezon 2013/14 – 19 spotkań, 15 punktów, bramki 23:41.
sezon 2014/15 – 19 spotkań, 22 punkty, bramki 27:41.
sezon 2015/16 – 17 spotkań, 32 punkty, bramki 40:24.