Newsy

W niedzielę z Rakowem

Już w najbliższą niedzielę spotkaniem w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski sezon 2015/2016 zainauguruje ŁKS 1926 Łomża. Rywalem Naszego zespołu będzie drugoligowy Raków Częstochowa. Wyzwanie jakie stoi przed łomżyńskimi zawodnikami jest spore bowiem już dawno nie mierzyliśmy się w meczu o stawkę z tak silnym zespołem. Goście z Częstochowy to czołowa drużyna II ligi, która niedawno po zaciętym dwumeczu barażowym z Pogonią Siedlce musiała odłożyć marzenia o I lidze na kolejny sezon. Taki właśnie cel postawiono przed rozpoczynającym się niebawem rozgrywkom ligowym zawodnikom i trenerom Rakowa. W składzie gości znajduje się dwóch zawodników z dużym doświadczeniem i licznymi występami w Ekstraklasie. Są to 32 – letni obrońca Błażej Radler, który ma na swoim koncie 116 występów i 7 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zanotowanych w Górniku Zabrze i Odrze Wodzisław oraz 37 – letni pomocnik Dariusz Pawlusiński, 144 mecze i 26 goli w Ekstraklasie zdobytych dla Cracovii Kraków. Ponadto mecze w Ekstraklasie mają także już w swoim dorobku inni zawodnicy Rakowa: Adam Waszkiewicz dla Jagielloni, Wojciech Reiman dla Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko Biała oraz Wojciech Okińczyc dla Polonii Bytom i Podbeskidzia. Jak widać doświadczenie z pewnością jest po stronie Naszych rywali i w to w nich należy upatrywać zdecydowanych rywali najbliższej potyczki. Jednak jak pokazuje ubiegłoroczna historia rozgrywek, Puchar Polski rządzi się własnymi prawami co dobitnie udowodnili piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński, odpadając dopiero po dogrywce, w półfinale z mistrzami Polski – Lechem Pozań.

W przerwie między rozgrywkami Raków pozyskał kilku zawodników, wśród których doświadczeniem oraz grą w najwyższej klasie rozgrywkowej wyróżnia się 31- letni pomocnik Piotr Malinowski pozyskany z Podbeskidzia. Oprócz niego zespół zasilili także: Rafał Figiel (Górnik Wałbrzych), Dawid Kamiński (Nieciecza), Maksym Koval (Widzew), Patryk Misik (Ottawa Fury), Maciej Ofmański (Ursus Warszawa) i Jakub Piątek (juniorzy Legia Warszawa). Z zespołem pożegnali się natomiast: Łukasz Kowalczyk, Adrian Kural, Artur Pląskowski, Adrian Pluta i Arakadiusz Porochnicki.

Łomżyński Klub Sportowy 1926 przygotowuję się natomiast do startu w rozgrywkach III ligi, która rozpoczyna zmagania 8/9 sierpnia, a więc tydzień po II lidze. Za zawodnikami ŁKS-u jest jeden sparing ze Zniczem Biała Piska, zakończony bezbramkowym remisem. W spotkaniu z Rakowem będziemy mieli okazję pierwszy raz zobaczyć na boisku w Naszych barwach napastnika Łukasza Zaniewskiego oraz obrońcę Reinaldo Melao. Z Klubem pożegnali się natomiast: Andrej Radczenko, Alex Rodier, Joao Carlos, Kamil Stankiewicz i Kamil Prusinowski. Z testów w I – ligowym MKS Kluczbork powrócił Rafał Maćkowski i prawdopodobnie pozostanie on zawodnikiem ŁKS-u 1926 w nadchodzącym sezonie bowiem kluby nie mogą dojść do porozumienia w sprawie ewentualnego transferu. Wciąż trwają rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić Nasz zespół jednak kolejne transfery do Klubu będą już z myślą o rozpoczynających się za trzy tygodnie rozgrywkach ligowych. Klub powinien w najbliższym czasie pozyskać nowego bramkarza, obrońcę oraz pomocnika. O finalizacji rozmów poinformujemy po potwierdzeniu transferu.

Zanim wystartuje liga skupmy się jednak na wydarzeniu jakim jest pojedynek z Rakowem Częstochowa. Zarząd i piłkarze Naszego Klubu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Łomży oraz okolicznych miejscowości na ten niedzielny pojedynek. Do zobaczenia na Stadionie Miejskim w Łomży.

ŁKS 1926 Łomża – Raków Częstochowa

19.07.2015r. – godz. 17

Stadion Miejski w Łomży