Newsy

W sobotę z GKS-em

W ramach dziewiątej kolejki trzecioligowych rozgrywek zawodników Łomżyńskiego Klubu Sportowego czeka wyprawa do Bełchatowa gdzie na GIEKSA Arenie zmierzą się z tamtejszym GKS-em.

Drużyna prowadzona przez Bogdana Jóźwiaka wraz z trwającym sezonem powróciła na regionalny poziom rozgrywkowy zwyciężając w czwartoligowych rozgrywkach Betcris IV liga. Zespół, który w przeszłości występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym, może pochwalić się wieloma sukcesami, wśród których największym jest niewątpliwie wicemistrzostwo Polski zdobyte w sezonie 2006/2007. Co ciekawe, wówczas w ekipie z województwa łódzkiego występował wychowanek Łomżyńskiego Klubu Sportowego Rafał Boguski.

W obecnie trwającym sezonie GKS Bełchatów radzi sobie najlepiej spośród wszystkich trzecioligowych beniaminków. Po ośmiu kolejkach bełchatowianie zgromadzili siedemnaście punktów, co przekłada się na drugą pozycję w tabeli. Podopieczni trenera Jóźwiaka pięć razy zwyciężali, dwukrotnie remisowali i jeden raz poznali gorycz porażki.

W ostatniej kolejce zawodnicy GKS-u mierzyli się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Do Bełchatowa wracali jednak na tarczy uznając wyższość przeciwnika. Po 90 minutach lepsi byli gospodarze wygrywając 3:1. W odmiennych nastrojach są piłkarze łomżyńskiego zespołu, którzy w dobrym stylu pokonali rezerwy białostockiej Jagiellonii. Sympatycy biało-czerwonych z pewnością czekają na dobrą grę swoich zawodników licząc na to, że nawiążą oni do starcia z zeszłego tygodnia, a szczególnie do jego drugich 45 minut.

Najbliższy rywal biało-czerwonych z liczy na poprawę dorobku bramkowego swojego najlepszego strzelca. Bartłomiej Bartosiak w dotychczas rozegranych spotkaniach sześciokrotnie znajdował drogę do bramki przeciwnika. Tymczasem w łomżyńskiej drużynie kibice czekają na poprawę statystyk przez Rafała Maćkowskiego, a także Szymona Kuźmę.

Przybliżając fakty dotyczące rywala Łomżyńskiego Klubu Sportowego, przypominamy, że nasi kibice cały czas prowadzą zapisy na wyprawę do Bełchatowa. Więcej o wyjeździe sezonu znajdziecie na ich fanpage.

Początek sobotniego spotkania o godz. 14.00.