Newsy

W środę ŁKS powalczy o Puchar w Dąbrowie Białostockiej

W najbliższą środę, 1 czerwca o godzinie 17, ŁKS 1926 Łomża zmierzy się w finałowym spotkaniu o Okręgowy Puchar Polski.

Przeciwnikiem zespołu Mateusza Miłoszewskiego będzie czołowa drużyna IV ligi Dąb Dąbrowa Białostocka. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywali.

W drodze do finału rozgrywek gospodarze środowej potyczki prowadzeni przez doskonale znanego w Łomży Roberta Speichlera pokonali kolejno: Spartę Augustów 3:1, Pomorzankę Sejny 2:0, Jasion Jasionówkę 3:1, Warmię Grajewo 2:2 (karne 2:1) i Tur Bielsk Podlaski 3:2 (po dogrywce).
ŁKS 1926 Łomża uporał się natomiast z następującymi drużynami: Spartą Szepietowo 2:0, Orłem Kolno 2:0 i KS Michałowo 4:0.

W zespole z Dąbrowy Białostockiej z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zobaczymy na pewno na boisku Roberta Speichlera i Michała Łabienieca. Kontuzja prawopodobnie wyeliminowała z gry Jacka Markiewicza.

W łomżyńskiej drużynie nikt nie musi pauzować za kartki. Kontuzje wykluczyły z finałowego pojedynku Macieja Malinowskiego i Marcina Truszkowskiego. Pod znakiem zapytania stoi też występ Łukasza Zaniewskiego, Damiana Gałązki i Marcina Świderskiego, którym we znaki dały się trudy kończącego się sezonu. Decyzję o ich ewentualnym występie podejmie trener Miłoszewski bezpośrednio przed spotkaniem.

Miejmy nadzieję, że ŁKS-owi powiedzie się próba obrony trofeum wywalczonym przed rokiem kiedy na Stadionie Miejskim w Łomży zwyciężyliśmy rezerwy Jagiellonii 2:0. Tamta wygrana otworzyła nam szansę do przygody w centralnych rozgrywkach o Puchar Polski. Nie mamy nic przeciwko, aby ta historia powtórzyła się także w tym roku.