Newsy

Wraca III liga – ŁKS zagra z MKS-em Ełk

Po krótkiej przerwie na boiska wracają III-ligowi piłkarze by rozpocząć rywalizację w nowym formacie rozgrywek.

ŁKS 1926 Łomża na początek zmierzy się z MKS-em Ełk, a więc drużyną znaną nam z ostatnich sezonów ligowych. Nasz najbliższy przeciwniki w okresie letniej przerwy przeszedł małą rewolucję kadrową, zarówno jeśli chodzi o piłkarzy, jak też sztab szkoleniowy, Trenerem mazurskiego zespołu został doskonale znany w regionie Piotr Zajączkowski, który bez powodzenia prowadził w kilku spotkaniach poprzedniego sezonu Olimpię Zambrów, wobec niezadowalających wyników został zwolniony na kilka kolejek przed końcem.

Jeśli chodzi o zawodników z pola to Ełk stracił przede wszystkim najlepszego strzelca Kamila Jackiewicza, który odszedł do Drwęcy oraz Patryka Gondka, który zdecydował się na występy w I-ligowym MKS-ie Kluczbork. Władze klubu postanowiły natomiast ściągnąć do zespołu dwóch niezwykle zaawansowanych wiekowo i doświadczonych zawodników: 37-letniego Pawła Sobolewskiego (177 meczów w Ekstraklasie) i 35- letniego Serba Aleksandra Atanackovicia ogranego w I lidze. Innymi nowymi twarzami w ekipie z Ełku są: Maciej Malinowski (poprzednio ŁKS), Michał Hryszko i Tomasz Porębski (Olimpia Zambrów), Adam Radzikowski, Paweł Adamiec, Michał Świderski i Daniel Świderski (wszyscy Znicz Biała Piska).

Jak widać MKS to dziś drużyna zupełnie inna od tej, z którą rywalizowaliśmy w poprzednim sezonie. Miejmy nadzieję, że ŁKS rozpocznie rywalizację w III lidze od zwycięstwa po dobrej i skutecznej grze, Początek meczu w niedzielę o godzinie 16. Serdecznie zapraszamy.