Newsy

Wraca III liga – na początek derby w Zambrowie

W sobotę o godzinie 14. po raz pierwszy od prawie czterech miesięcy do walki o ligowe punkty wrócą piłkarze ŁKS-u Łomża.

W pierwszym meczu wiosennej rundy rozgrywek zmierzymy się w meczu wyjazdowym z Olimpią Zambrów.

Olimpia po siedemnastu spotkaniach w III lidze ma 24 punkty na koncie. Podopieczni Wiesława Jancewicza do tej pory wygrali osiem spotkań i ponieśli dziewięć porażek. Bilans bramkowy to 22 bramki strzelone i 25 straconych.

ŁKS Łomża plasuje się tuż nad strefą spadkową, na 15. miejscu w tabeli z 18 punktami na koncie. Nasz zespół wygrał pięć spotkań, zanotował trzy remisy i dziewięć porażek. W siedemnastu dotychczas rozegranych meczach strzelił 15 bramek i stracił ich 23.

Sobotni mecz będzie pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej. W rundzie jesiennej obecnego sezonu ŁKS okazał się gorszy od Olimpii, przegrywając w Łomży 1:0 po golu Mateusza Jastrzębskiego.

Ze względu na zły stan murawy podjęto decyzję o rozegraniu dzisiejszego spotkania na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią.

W drużynie Krzysztofa Ogrodzińskiego zobaczymy dziś prawdopodobnie jedną nową twarz na boisku. Pozyskanego z MKS-u Kluczbork Eryka Rakowskiego, który zastąpi Marka Kaliszewskiego (odszedł z Klubu w przerwie zimowej). Miejsce na ławce zajmie nowy bramkarz Mateusz Złotogórski pozyskany z MKS-u Ełk.