Newsy

Wygrywamy w Kolnie – dwa kroki od pucharu

W spotkaniu 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski ŁKS 1926 Łomża pokonał w meczu wyjazdowym Orła Kolno 2:0 (0:0). Bramki zdobywali: Michał Sadowski i Daniel Lemański.

Ostatnią przeszkodą na drodze do finału jest IV-ligowy KS Michałowo, który pokonał w swoim meczu ćwierćfinałowym Sokoła Sokółka 2:0. Drugą parę półfinałową utworzą: Tur Bielsk Podlaski (wygrana 4:1 z Puszczą Hajnówka) oraz zwycięzca meczu Dąb Dąbrowa Białostocka – Warmia Grajewo (27 kwietnia). ŁKS swój mecz półfinałowy rozegra 11 maja o godzinie 17 na boisku rywala.

Oprócz gratyfikacji finansowej nagrodą za wygranie pucharu wojewódzkiego jest możliwość występów w rozgrywkach centralnych, które wystartują w lipcu. Sztuka ta udała się ŁKS-owi w ubiegłym sezonie gdy mieliśmy okazję mierzyć się z Rakowem Częstochowa i Chrobrym Głogów. To drugie spotkanie zakończone rzutami karnymi przyciągnęło na Stadion Miejski w Łomży 1300 widzów co było najwyższą frekwencją w oficjalnym meczu naszego Klubu od 19 kwietnia 2008 roku i wygranej w ówczesnej II lidze z Lechią Gdańsk 1:0 (1800 widzów).

Zarząd ŁKS 1926 Łomża pragnie podziękować Hotelowi i Restauracji „Colnus” w Kolnie za ufundowanie naszej drużynie posiłków po wczorajszym meczu.