Newsy

Wyjazdowy piątek

Trzydziesta trzecia kolejka trzecioligowych rozgrywek w wykonaniu Łomżyńskiego Klubu Sportowego to wyjazdowe spotkanie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Wiosną biało-zieloni wygrali na Z 18 3:2, więc w najbliższy weekend podopieczni trenera Marcina Płuski staną przed okazją wzięcia rewanżu za jesienne niepowodzenie.

Powiedzieć, że wiosną biało-czerwoni to zupełnie inny zespół niż wiosną, to jakby nic nie powiedzieć. Po wznowieniu rozgrywek ŁKS Łomża w czternastu spotkaniach zgromadził aż 33 punkty (10Z, 3R, 1P) stając się równocześnie istnym objawieniem ligowej wiosny. Z kolei kibice najbliższych rywali łomżyńskiego zespołu zdaje się, że oczekiwali od swoich zawodników jednak trochę więcej. Zimę spędzali na piątym miejscu jednak z perspektywami włączenia się do walki o awans, bo do prowadzącej Pogoni tracili jedynie sześć punktów. Wiosna to jednak już tylko 18 punktów, co obecnie przekłada się na szóste miejsce w tabeli trzeciej ligi. Choć trudno w to uwierzyć, to dzięki bardzo dobre wiośnie Łomżyńskiego Klubu Sportowego dziś różnica między oboma zespołami to tylko pięć punktów. W piątek 31 maja okazja do zmniejszenia tego dystansu.

Ostatnia kolejka dla obu drużyn to zupełnie inne historie. ŁKS Łomża przy niesprzyjającej pogodzie zdołał pokonać Mławiankę Mława. Gola na wagę trzech punktów zdobył znajdujący się w świetnej formie Adrian Bielka. Swoje trafienie dołożył również niezastąpiony Filip Karmański. Świt Nowy Dwór Mazowiecki z kolei był tłem dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która dzięki wygranej 4:0 zapewniła sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W drużynie gospodarzy z pewnością na bramkowe okazje będzie czekał Adrian Ciach, który jest najlepszym strzelcem w drużynie z 15 bramkami na koncie. Dwie z nich zdobył w jesiennym starciu z biało-czerwonymi. Kibice Łomżyńskiego Klubu Sportowego czekają na kolejne trafienia Adriana Bielki, który choć trafił do Łomży zimą, może pochwalić się siedmioma golami. Oczywiście jest również zawsze groźny Szymon Kuźma z ośmioma bramkami. Z resztą dla Szymona będzie to kolejny mecz z kolegami z byłej drużyny, bo przed trwającym sezonem do ŁKS-u Łomża trafił właśnie ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Jedno jest pewne: czeka nas naprawdę ciekawe spotkanie. Początek spotkania 31 maja o godzinie 17.00