Newsy

Wysoka wygrana z Koroną Ostrołęka

Po lipcowej wygranej 1:0 tym razem Biało-czerwoni z Łomży pokonali Koronę 4:1, a swoje premierowe trafienie w szeregach ŁKS-u zaliczył Cezary Demianiuk.

W sobotę ŁKS 1926 Łomża czeka ostatni przed rozpoczęciem trzecioligowego sezonu sparing, w którym zmierzy się z zespołem z Przasnysza.

Opiekun „ełkaesiaków” podzielił swój zespół na dwie jedenastki. W obydwu miała zagrać mniej więcej równa ilość młodzieżowców i seniorów, a zawodnicy dostali po 45 min. by pokazać się sztabowi szkoleniowemu. Wyjątkami byli jedynie juniorzy Karol Choiński i Łukasz Korzeniecki, którzy w drugiej połowie zagrali po 23 min.

– Wyglądało to całkiem, całkiem przyzwoicie – przyznaje trener ŁKS-u Krzysztof Ogrodziński. – Przede wszystkim fizycznie wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej niż w ostatnim spotkaniu. Do tego trenujemy już na naturalnym boisku przez co chłopacy zupełnie inaczej czują piłkę.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli jedną bramkę. Po składnej akcji całego zespołu w polu karnym Korony pojawił się Cezary Demianiuk.

– Bardzo cieszymy się z tej bramki, gdyż może pozwoli Czarkowi się przełamać – podkreśla opiekun ŁKS-u.

W drugiej odsłonie łomżanie dopisali do swojego konta kolejne trzy bramki. Autorem pierwszej był Eryk Rakowski, który grając na skrzydle ściął do środka i uderzył lewą nogą z 17 m po długim rogu. Trzecia bramka to już dzieło dwóch testowanych przez ŁKS zawodników. Pierwszy z nich wygrał pojedynek 1 na 1, dograł do drugiego testowanego i ten uderzeniem z pierwszej piłki zmusił bramkarza do kapitulacji.Ostatnie trafienie dla ŁKS-u zdobył Daniel Kacprzyk, który wykorzystał rzut karny. W spotkaniu tym była jeszcze jedna „jedenastka”, dzięki której Korona zdobyła honorową bramkę.

Korona Ostrołęka – ŁKS 1926 Łomża 1:4

Bramki: 0:1 – Demianiuk, 0:2 – Rakowski, 0:3 – testowany, 0:4 – Kacprzyk (k), 1:4

I połowa:
Kalinowski – Zieniewicz, Melao, Wasiulewski, Cychol – Mocarski, Zalewski, Wardzyński, Tarnowski, Maćkowski – Demianiuk

II połowa:
Kalinowski (60 Sobieski) – Ziemak, Kamienowski, Cendrowski, Modzelewski – Rakowski, Kacprzyk, Korzonek (Choiński), Rydzewski, testowany – testowany

źródło: naszsport.info