Newsy

Wysokie zwycięstwo ŁKS-u

W spotkaniu 21. kolejki „KEEZA” IV ligi Łomżyński Klub Sportowy rozgromił na własnym stadionie Dąb Dąbrowa Białostocka 7:0.

Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie spotkania. W pierwszych 45. minutach goście umiejętnie bronili się przed naszym naporem ustawiając w swoim polu karnym przysłowiowy „autokar”. W dodatku kilkukrotnie dopisało im szczęście ponieważ nasi zawodnicy nie wykorzystali paru dobrych okazji do otwarcia wyniku.

Worek z bramkami rozwiązał się w 52. minucie. W polu karnym Dębu faulowany był Wiktor Walczak, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Patryk Szymański. W 60. minucie spotkania wynik podwyższył Reinaldo Melao. Sześć minut później powody do świętowania miał 17-letni Łukasz Kordal, który zdobył swoją premierową bramkę na poziomie seniorów.

Po tych trzech ciosach rywale ewidentnie stracili ochotę do gry, dodatkowo murowanie bramki w pierwszej połowie poskutkowało odpływem sił wobec czego mecz toczył się już właściwie w okolicach pola karnego gości. W 68. minucie meczu na 4:0 podwyższył Paweł Wasiulewski. Piąty gol to ponownie dzieło Reinadlo Melao (81. minuta spotkania). Gol numer sześć padł w 86. minucie a jego autorem był Michał Tarnowski. Wynik spotkania ustalił w 89. minucie meczu Mateusz Jastrzębski.

Goście z Dąbrowy Białostockiej kończyli spotkanie w „10”. W 88 minucie czerwoną kartką za faul taktyczny na Kacprze Poredzie, który wychodził sam na sam z bramkarzem , ukarany został Krzysztof Rychtarczyk.

Poza siedmioma goli stworzyliśmy sobie jeszcze kilkanaście okazji do zdobycia gola. Drużyna Dębu przez 90. minut spotkania nie oddała strzału na bramkę Michała Sobieskiego. Przed Naszym zespołem w kolejnej kolejce planowa pauza w rozgrywkach. Ponownie o punkty zawalczymy 18 kwietnia, kiedy zmierzymy się z Turem Bielsk Podlaski.

ŁKS Łomża – Dąb Dąbrowa Białostocka 7:0 (0:0).
gole: Szymański 52′ (k.), Melao 60′, 81′, Kordal 66′, Wasiulewski 68′, Tarnowski 86′, Jastrzębski 89′.
żółte kartki: Szymański – Korotkiewicz.
czerwona kartka: Rychtarczyk (Dąb) – faul taktyczny.

ŁKS: Sobieski – Poreda, Melao, Wasiulewski, Kadłubowski (78’Cychol) – Walczak(76’Brzozowski), Zalewski (67’Kacprzyk), Kordal – Cudakiewicz (46’Jastrzębski), Koc (46’Tarnowski), Szymański.