Newsy

Xahne Reid zawodnikiem ŁKS-u

Ostatnim transferem w letnim okienku transferowym naszego Klubu jest 25-letni napastnik rodem z Jamajki.

Xahne Reid może występować zarówno na lewej, jak też prawej stronie boiska oraz jako środkowy napastnik. Xahne jest już w naszym klubie od miesiąca pokazując się zarówno w treningu, jak też w grach sparingowych z bardzo dobrej strony. Niestety względy proceduralne sprawiły, że będzie mógł zadebiutować w ŁKS-ie dopiero w 3. kolejce rozgrywek.

Xahne reprezentował w swoim kraju klub Vere United FC grający w najwyższej klasie rozgrywkowej Jamajki. Przybył do nas jednak ze Stanów Zjednoczonych gdzie w rozgrywkach uniwersyteckich występował w drużynie z Kentucky. 25-latek od początku bardzo dobrze wkomponował się w drużynę i znalazł z naszymi zawodnikami wspólny język. Xahne w związku z polską wymową swojego imienia otrzymał też od „szatni” polskie imię – Zenek.

W transferze Xahne do ŁKS-u pomagał Pan Jerzy Karwowski pochodzący z Łomży przedsiębiorca mieszkający za Oceanem, któremu pragniemy w tym miejscu bardzo podziękować.

„Zenek” – witamy już oficjalnie w Łomżyńskim Klubie Sportowym!