Newsy

Z Jagiellonią II na Z18

W sobotnie popołudnie Łomżyński Klub na własnym boisku podejmie rezerwy Jagiellonii Białystok. Mecz zapowiada się szczególnie interesująco – zarówno pod względem sportowym jak i kibicowskim.

Przed trwającym sezonem w mediach społecznościowych Klubu pojawiła się ankieta, w której poprosiliśmy kibiców o wskazanie na który mecz czekają najbardziej. Jednym ze spotkań, które szczególnie elektryzują naszych sympatyków, było starcie z drugim zespołem białostockiej Jagiellonii. Potwierdza to to, że rozgrywane w ramach ósmej kolejki spotkanie z pewnością cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem ze strony kibiców biało-czerwonych.

Ostatni raz ŁKS Łomża mierzył się z Jagiellonią II w ramach ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski sezonu 2021/2022. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, w którym potrzebna była dogrywka, lepsi okazali się rywale ostatecznie pokonując łomżyniaków 4:3. O ligowe punkty zespoły rywalizowały ostatnio w czwartej lidze w sezonie 2019/2020. W jedynym rozegranym wówczas meczu w Łomży padł remis 3:3.

Do sobotniego spotkania podopieczni trenera Huberta Błaszczyka przystępują z jedenastego miejsca w ligowej tabeli. Po porażce 0:3 w poprzedniej kolejce z Legionovią Legionowo, łomżyński zespół chce zrekompensować swoim fanom ostatnie rozczarowania.

Naprzeciw gospodarzom staną rezerwy Jagiellonii Białystok. Zespół ze stolicy Podlasia w obecnym sezonie raz wygrywał (z Mławianką Mława), trzykrotnie remisował i dwukrotnie przegrywał. Przełożyło się to na trzynaste miejsce w trzecioligowej tabeli. Jaga rozegrała jednak jeden mecz mniej, bo w poprzedniej kolejce, w związku z powołaniem zawodnika do reprezentacji, skorzystała z możliwości przełożenia spotkania z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Początek spotkania w sobotę 16 września o godz. 16.00. Jednego możemy być pewni – czeka nas niezwykle emocjonujące widowisko!

Do zobaczenia na Z18!