Newsy

z Lechistami o trzy punkty

W najbliższą sobotę, 9 marca, o godzinie 14:00, na stadionie w Tomaszowie Mazowieckim zostanie rozegrany mecz trzecioligowych rozgrywek pomiędzy drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki a ŁKS Łomża.

Oba zespoły przystępujące do tego starcia mają za sobą różne doświadczenia w ostatnich meczach, co zapowiada emocjonujące widowisko. Lechia Tomaszów Mazowiecki ostatnio zanotowała porażkę z zespołem Legia II Warszawa, przegrywając 3:0. Pomimo tego niepowodzenia, drużyna ta na pewno będzie chciała odwrócić sytuację i zainkasować trzy punkty na własnym terenie. Z kolei ŁKS Łomża prezentuje się bardzo solidnie, zwłaszcza po zwycięstwie nad liderem tabeli, Pogonią Grodzisk Mazowiecki, wynikiem 2:1. To osiągnięcie z pewnością dodaje im pewności siebie przed zbliżającym się spotkaniem. Lechia Tomaszów Mazowiecki zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli III Ligi. Po dziewiętnastu kolejkach klub zdobył 31 punktów i zanotował bilans 9 zwycięstw, 4 remisów oraz 6 porażek. Drużyna ŁKS-u zajmuje ostatnie 16. miejsce w tabeli z 15 punktami. Bilans Łomżyńskiego zespołu to 4 zwycięstwa, 3 remisy oraz 12 porażek.

Obie drużyny ostatni raz mierzyły się ze sobą w ramach 3 kolejki rozgrywek III ligi. Mecz odbył się 19 sierpnia na Z18. W tamtym spotkaniu ŁKS musiała uznać wyższość rywala. Mecz zakończył się wynikiem 1-2 a strzelcem gola dla zespołu z Łomży był Sebastian Weremko.

Obydwie ekipy łączy postać, Adriana Olszewskiego, który w przeszłości reprezentował barwy Lechia Tomaszów Mazowiecki. Adrian był zawodnikiem klubu z Tomaszowa Mazowieckiego w roku 2017.

Mecz zapowiada się jako starcie dwóch zmotywowanych drużyn, które będą walczyć o kolejne punkty i poprawę swojej pozycji w tabeli. Kibice z pewnością nie będą zawiedzeni, śledząc to widowisko na żywo na stadionie w Tomaszowie Mazowieckim. Czy Lechia zdoła się podnieść po ostatniej porażce, czy ŁKS utrzyma się w dobrej formie? Przekonamy się już niedługo, gdy sędzia gwizdnie po raz pierwszy. Zapraszamy wszystkich do śledzenia sobotniego spotkania, które zapowiada się bardzo obiecująco!

Przygotował: Krystian Jastrzębski