Newsy

Z miłości do piłki i nauki

– Jako trenerzy od zawsze borykamy się z problemem odpływu sportowców, którzy uzyskują maturę. Aby stworzyć sportowcom odpowiednie warunki trzeba pogodzić miłość do aktywności fizycznej z miłością do nauki – mówi dr Tomasz Waldziński, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Z tej prostej konkluzji narodził się pomysł, aby łomżyńska uczelnia podjęła współpracę w Łomżyńskim Klubem Sportowym.

Idea jest niezwykle prosta: piłkarze otrzymają od uczelni możliwość studiowania zgodnie z indywidualnym tokiem nauczania, na dowolnie wybranym kierunku studiów. Oprócz Wychowania fizycznego mogą zdecydować się na trzynaście innych kierunków. Otoczeni zostaną także kompleksową opieką uczelni, która zaoferuje im porady fizjoterapeutyczne, dietetyczne i inne. Studiowanie to także możliwość otrzymywania dodatkowych funduszy stypendialnych oraz zakwaterowania w ultranowoczesnym Domu Studenta „Rubikon”, który znajduje się nieopodal bazy szkoleniowej ŁKS-u.

Reasumując, decydując się na studia w Łomży i grę w barwach ŁKS-u zawodnicy uzyskują
możliwość:
• Otrzymania stypendium sportowego z Uczelni,
• Otrzymania indywidualnego trybu studiów,
• Zakwaterowania w nowoczesnym i funkcjonalnym akademiku,
• Zdobycia praktycznego wykształcenia przy jednoczesnej możliwości realizacji swoich
pasji i uczestnictwa w rozgrywkach ligowych.

Ważne:
Jeśli jesteś zainteresowany wyślij swoje piłkarskie CV na adres lks@wp.pl

Oferta edukacyjna:
https://www.pwsip.edu.pl/misjastudent/