Newsy

Zacięty pojedynek z RAP

W niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd 18 zmierzyły się połączone ekipy Samorządu i Przyjaciół ŁKS oraz Reprezentacji Artystów Polskich. Z rodzinną atmosferą na trybunach kontrastował zacięty pojedynek na boisko, bo nikt nie zamierzał odstawiać nogi co tylko wzmagało sportową rywalizację.

W pierwszej połowie szansę pokazania swoich umiejętności otrzymali zawodnicy Urzędu Miejskiego w Łomży. Trener Hieronim Łada, szkoleniowiec obu ekip gospodarzy, desygnował do gry najmocniejszy możliwy skład co widać było na boisku. Po wyrównanym początku do głosu coraz części zaczęli dochodzić „Urzędnicy”. Niestety ani Andrzej Modzelewski, ani Karol Dzbeński nie potrafili zamienić swoich okazji na zdobycze bramkowe.

W końcu, po zamieszaniu w polu karnym gości, piłkę do bramki skierowali gospodarze, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy prowadzenie z rzutu wolnego podwyższył Marcin Sawko. Wydawało się, że dwubramkowe prowadzenie wystarczy na zgarnięcie upragnionego zwycięstwa.

W drugiej odsłonie spotkania „Urzędników” zastąpili Przyjaciele ŁKSu. Trener Łada umiejętnie rotował składem, ale ekipa RAP, umiejętnie rozgrywała piłkę i zdołała doprowadzić do remisu. Mecz musiały rozstrzygać rzuty karne. Potrzebnych było aż ich sześć serii. W decydującej serii bramkarz gości Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski (znany z serii „Turbokozak”) pokonał goalkeepera ŁKSu Artura Nadolnego i to zawodnicy gości mogli cieszyć się korzystnym dla nich rezultatem.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy zawitali na Z18 w te niedzielne popołudnie by dopingować wszystkie uczestniczące drużyny. Frekwencja pokazuje, że oprócz czysto sportowych rywalizacji, warto również organizować wydarzenia, które promują sport i zdrowy styl życia, ale w wydaniu bardziej amatorskim.

Urząd Miejski w Łomży & Przyjaciele ŁKSu – Reprezentacja Artystów Polskich 2:2 (2:0) – rz. k. 3:2

fot. UM w Łomży