Zaległości odrobione

W zaległym spotkaniu 24.kolejki IV ligi ŁKS pokonał Spartę Augustów 4:1 (2:0).

Już 1. minucie spotkania świetnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Łukasz Kordal, który skiksował mając piłkę na 12 metrze, na wprost bramki gości. Wynik spotkania otworzył Mateusz Jastrzębski, umieszczając piłkę w siatce głową po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Szymańskiego. Kolejne minuty upływały pod znakiem dominacji naszego zespołu brakowało jednak dokładności i wykończenia w kluczowych momentach.
Bramkę do szatni w 45. minucie meczu po bezpośrednim trafieniem z rzutu rożnego zdobył Patryk Szymański. Druga część spotkania toczyła się w dosyć wolnym tempie. Niespodziewanie jednak, w 65. minucie meczu nadzialiśmy się na kontratak zespołu Sparty, a sytuację sam na sam z Bartkiem Długołęckim na gola zamienił Paweł Krupiński. Gośce po zdobyciu bramki kontaktowej zwietrzyli szansę na sprawienie niespodzianki i wywiezienie z Łomży zdobyczy punktowej, nie potrafili jednak konkretnie zagrozić Naszej bramce. Złudzeń pozbawił gości w 88. minucie Paweł Wasiulewski po precyzyjnym uderzeniu głową. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:1 ustalił Filip Cudakiewicz.

Pomimo, że środowe spotkanie nie było porywającym widowiskiem przede wszystkim cieszą trzy punkty i odbudowa wiary we własne możliwości po ostatnich niepowodzeniach. Nie ma jednaka czasu na odpoczynek. W najbliższą sobotę podejmiemy w Łomży Sokół Sokółka. Mecz rozpocznie się o godzinie 19.26.

ŁKS – Sparta Augustów 4:1 (2:0).

bramki: Jastrzębski 17′, Szymański 45′, Wasiulewski 88′, Cudakiewicz 90+3′ – Krupiński 65′.

ŁKS: Długołęcki – Poreda, Cendrowski, Wasiulewski (90’Dobrowolski), Kamienowski (60’Brzozowski) – Kordal, Kadłubowski (80’Łukasik), Zalewski – Szymański, Koc (55’Cychol), Jastrzębski (53’Cudakiewicz).