Newsy

Zatrzymać wicelidera

W najbliższą sobotę, 18 marca po raz pierwszy w meczu o ligowe punkty przed łomżyńską publicznością zaprezentują się piłkarze ŁKS-u Łomża.

Przed naszymi zawodnikami nie lada wyzwanie. Zmierzymy się bowiem z zajmującym 2. miejsce w tabeli Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Goście po rozegranych 18. spotkaniach tracą do liderującego ŁKS-u Łódź pięć punktów. Chcąc podtrzymać swoje szanse na awans do II ligi nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów w jutrzejszym spotkaniu.
Obie drużyny udanie rozpoczęły zmagania w rundzie rewanżowej. ŁKS po pełnym emocji i dramaturgii meczu pokonał w Ełku miejscowy MKS 3:1. Zespół Drwęcy uporał się z rezerwami warszawskiej Legii zwyciężając 2:0.
W rozegranym 13 sierpnia 2016 roku pierwszym spotkaniu obydwu zespołów, nieznacznie lepsza okazała się drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego wygrywając 2:1. Bramkę dla ŁKS-u w tym meczu zdobył Rafał Maćkowski. Trenerem wicelidera I grupy III ligi od początku bieżącego roku jest Sławomir Majak. Legendarny piłkarz Widzewa Łódź i były reprezentant Polski to trzeci szkoleniowiec Drwęcy w obecnym sezonie. Rozgrywki na ławce trenerskiej rozpoczął Wojciech Tarnowski, którego 30 października zmienił Krzysztof Wierzbicki. Władze Finishparkietu zdecydowały jednak, że potrzebna jest kolejna zmiana trenera i powierzyły tę funkcję Majakowi.
W zespole Mateusza Miłoszewskiego do dyspozycji będzie jutro pauzujący w Ełku za nadmiar żółtych kartek brazylijski stoper Reinaldo Melao. W bramce, w miejsce zawieszonego za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim spotkaniu Oliwera Wienczatka zobaczymy Pawła Lipca.
Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 15. Wszyscy kibice wybierający się na mecz otrzymają od klubu drobny upominek. Czynne będzie także stoisko z klubowymi gadżetami. W związku z tym, że aura nie jest jeszcze wiosenna w przerwie meczu zapraszamy wszystkich sympatyków na ciepły posiłek przygotowany przez Hotel Colnus. Cały uzyskany w ten sposób dochód klub przeznaczy na zakup nowym gadżetów promocyjnych. Także po zakończeniu pierwszej połowy spotkania odbędzie się losowanie upominków przygotowanych przez Sponsora Głównego naszego klubu.

Spotkanie poprzedzi minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego kibica ŁKS-u Łomża.