Newsy

Zwycięska passa podtrzymana

W 20. kolejce rozgrywek „KEEZA” IV ligi ŁKS ograł w wyjazdowym spotkaniu Spartę Szepietowo 3:1 (2:1).

Na grząskiej i nierównej murawie w Szepietowie lepiej odnaleźli się zawodnicy Tomasza Staniórskiegie. Już w 2.minucie spotkania na prowadzenie wyprowadził Nasz zespół Mateusz Jastrzębski. Radość z bramki trwała jednak tylko pięć minut. W 7. minucie po zamieszaniu pod bramką strzeżoną przez Michała Sobieskiego gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Odpowiedź ŁKS-u była jednak błyskawiczna. Po rozpoczęciu gry od środka boiska już pierwsza szarża ŁKS-u doprowadziła do ponownego wyjścia na prowadzenie. Przytomnie pod polem karnym Sparty zachował się Patryk Szymański.

Po emocjach i trzech bramkach w pierwszych ośmiu minutach meczu tempo spotkania nieco zwolniło. Niestety bardzo słaby stan murawy w Szepietowie nie sprzyjał płynności w grze wobec tego obie drużyny ratowały się rozgrywając akcję poprzez granie długich piłek z linii obrony, a większość czasu gry skupiona była w środkowej części boiska.

W pierwszych 45. minutach nieco lepiej w takich warunkach odnajdywali się gospodarze jednak nie przełożyło się to na realne zagrożenie pod Naszą bramką.

Druga część spotkania to także szarpana gra, jednak po zmianie stron kontrolowaliśmy zupełnie przebieg wydarzeń, a gospodarze nie stworzyli żadnego zagrożenia pod naszym polem karnym. W 83. minucie meczu po indywidualnej akcji swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Szymański pieczętując tym samym kolejne trzy punkty dla Naszego zespołu i ustalając wynik na 3:1.

Sparta Szepietowo – ŁKS Łomża 1:3 (1:2).

gole: Czarnecki 7′ – Jastrzębski 2′, Szymański 8′, 83′.
żółte kartki: Cendrowski, Kadłubowski, Brzozowski.

ŁKS: Sobieski – Poreda, Melao, Wasiulewski, Kadłubowski – Walczak (72’Cendrowski), Zalewski, Kordal – Jastrzębski (58′ Cudakiewicz), Tarnowski (46’Brzozowski), Szymański (90’Lemański).