Newsy

Komunikat prezesa Zarządu.

Poniżej zamieszczamy komunikat prezesa Zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego:

Szanowni kibice, drodzy sympatycy Łomżyńskiego Klubu Sportowego,

W minioną sobotę piękną kartę w historii łomżyńskiego sportu zapisali nasi zawodnicy zwyciężając na wypełnionym po brzegi stadionie w Łodzi miejscowy Widzew, jeden z najbardziej zasłużonych i utytułowanych klubów w historii piłki nożnej w naszym kraju. Doskonale zdaje sobie sprawę, że stawką tego meczu były jedynie III-ligowe punkty, o takiej samej wartości jak zwycięstwa z Turem Bielsk Podlaski czy GKS Wikielec.
Nie zmienia to jednak faktu, że okoliczności tego meczu były wyjątkowe. Nie jest tajemnicą, że nasz Klub zmaga się z trudnościami finansowymi i organizacyjnymi, dlatego też zwycięstwo z Widzewem dysponującym budżetem na poziomie 7 milionów złotych ma swoją wymową. Zwycięstwo, które jest zasługą tylko i wyłącznie sztabu szkoleniowego oraz naszych zawodników. Cieszy zwłaszcza to, że w składzie naszego zespołu przeważali wychowankowie ŁKS-u.Pokazali niesamowitą ambicję, wolę walki i hart ducha. Pokazali to, że warto w nich wierzyć, że zasługują na stworzenie normalnych warunków do ciężkiej sportowej pracy, że mimo trudów utożsamiają się z tym miastem i tworzą jego historię.
Na szczególne słowa uznania zasługuje sztab szkoleniowy. Trenerzy Krzysztof Ogrodziński oraz Marcin Mroczkowski oraz kierownik drużyny Waldemar Antolak, którzy pomimo wielu trudności wierzą w ten zespół i wykonują codzienną żmudną pracę starając się wykrzesać się z zawodników to, co jest w nich najlepsze.

Obejmując funkcję prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego zdawałem sobie doskonale sprawę jak trudna rola mnie czeka. Historia moich poprzedników pokazywała, że przede mną wiele ciężkiej pracy, która nie koniecznie skazana będzie na sukces. Miałem i mam w sobie jednak pasję i przekonanie, że prywatne animozje nie mogą być silniejsze niż szacunek do tak długiej historii i tradycji naszego miasta.
Niestety w wielu przypadkach bardzo się pomyliłem. Podczas rozmów z potencjalnymi partnerami ŁKS-u dawały o sobie znać osobiste zadry z przeszłości ( nie skierowane nawet wobec mnie ani żadnej z osób, z obecnego zarządu) wobec, których nawet nie miałem jak się odnieść. ŁKS jest dla mnie przede wszystkim cenną wartością, którą powinniśmy wspólnie pielęgnować. Ponad prywatnymi sporami czy kosztem interesów jakie chcielibyśmy realizować wspierając klub.
ŁKS tworzyli od zawsze, tworzą i będą tworzyć ludzie z pasją, co do tego nie mam wątpliwości. Zdaje sobie jednak sprawę, że jako prezes Łomżyńskiego Klubu Sportowego zawiodłem. Zawiodłem przede wszystkim zawodników i sztab szkoleniowy. Zawiodłem też sam siebie. Nie potrafiłem przekonać wystarczającej ilości osób, że Łomżyński Klub Sportowy to przede wszystkim wartość oraz duma z tradycji i historii naszego miasta, a dopiero później klub sportowy. Wobec tego w dniu wczorajszym (tj. sobota 4.11.2017) złożyłem rezygnację z funkcji prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
Już dawno w historii ŁKS-u nie było tak sprzyjających nam władz miasta. Wsparcie jako Klub mamy zarówno w osobie Pana Prezydenta, jak też radnych rady miejskiej, niemal każdej opcji. Tym większy żal, że nie potrafimy wykorzystać tych możliwości i budować ŁKS-u na miarę warunków i bazy sportowej jaką dysponujemy.
Apeluję więc do wszystkim ludzi, którym zależy na tym aby Nasz Klub – wspólne dobro nie zginął. Możemy jeszcze RAZEM tworzyć jego dalszą historię. Zapraszam więc do otwartej dyskusji na temat dalszych losów ŁKS-u, spotkania ze wszystkimi osobami, które chcą aby piłka nożna w naszym mieście miała okazję się dalej rozwijać. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować takie spotkanie jeszcze w listopadzie, jestem otwarty na wszelkie propozycje co do terminu i miejsca. ŁKS to wartość – zawalczmy o nią wspólnie.

Z wyrazami szacunku,
Łukasz Uściłowski