Newsy

ŁKS powalczy z Ruchem

W najbliższą sobotę w ramach rozgrywek IV ligi ŁKS Łomża zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z Ruchem Wysokie Mazowieckie – pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18.00.

Sobotnia potyczka będzie starciem najlepszej defensywy w lidze (Ruch stracił trzy bramki) z najlepszą ofensywą ( ŁKS zdobył 51 goli). Gospodarze najbliższego pojedynku, zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Ruch zanotował 10 zwycięstw i 1 porażkę. Z 30 punktami ustępuje miejsca prowadzącej Olimpii Zambrów gorszym bilansem bramowym. W ostatnie serii gier Ruch pokonał na własnym stadionie Warmię Grajewo 1:0 po golu grającego trenera, Kamila Jackiewicza.

Łomżyński Klub Sportowy zgromadził jak do tej pory pięć punktów mniej (8 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki). W miniony weekend zespół z Łomży dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty po zwycięstwie z Czarnymi Czarna Białostocka 3:1. Stawka meczu w Wysokiem Mazowieckiem jest więc dla naszego zespołu znacząca.
Trener łomżyńskiego zespołu będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, nikt nie narzeka urazy oraz nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.

Po wyjazdowym spotkaniu z Ruchem przed naszym zespołem pozostaną jeszcze w tym roku do rozegrania dwa kolejne mecze na własnym boisku (z Warmią Grajewo 6.11. oraz Turem Bielsk Podlaski 14.11) oraz wyjazd do Wasilkowa.